Tipsa GP

 720 10  sms/mmskonsument@gp.se

Teknik&Trender


Nattstad i din iphone

2 December, 2009

Nu har Nattstad släppt en iPhone-app. Och den är riktigt bra, med push-notifieringar och möjlighet att lägga upp bilder inifrån programmet.
Push är värdefullt för då får du direkt veta om någon vill dig något, utan att behöva ha programmet igång.

Nattstad är en social tjänst med fokus på nöje och uteliv. Du kan ha en blogg där och det finns en kalender för vilka arrangemang som är på gång i olika städer. Adressen är nattstad.se

En kommentar till “Nattstad i din iphone”

  1. [...] gp.se – “Nu har Nattstad släppt en iPhone-app. Och den är riktigt bra, med push-notifieringar och möjlighet att lägga upp bilder inifrån programmet.” [...]

SENASTE NYTT

Hela nyhetsdygnetSenaste nytt RSS

BLOGGAR

"Snö i Venedig"
Henrik Wallgren | Luffar-bloggen
"Golvad av ett par skor"
Nöjesbloggen

Melodifestivalen 2010
"Formel 1 - som Bingolotto"
Daniel Ehlersson | Sportbloggen
Fler

GP:s ANNONSER


Sök bland GP:s annonser

Kontaktinformation

Sök recensioner

Barn
Hemelektronik
Hus & hem





  1. På TV Just nu

serier

Senaste nytt som mail

Senaste nytt i mobilen

gp.se: Systemkrav på gp.se | Regler och villkor för GP på nätet | Cookies | PUL | RSS | Musiken på denna Internettjänst tillgängliggörs med tillstånd från STIM/NCB.
mobil.gp.se: GP i mobilen | GP Sportzapp
Göteborgs-Posten: Kontakta GP | Om GP | Jobba på GP | Prenumeration | Läsvärdet | GP:s arkiv | GP som PDF
Huvudväxel: 031-62 40 00 | Postadress: Göteborgs-Posten 405 02 Göteborg | Besöksadress: Polhemsplatsen 5 Göteborg
Ansvarig utgivare: Jonathan Falck Webmaster: Webmaster Copyright © 1995 - 2010 Göteborgs-Posten